Dviz Kuru
Sitemizde uygulanan kur oranlar:
USD : 2450 TL
Euro : 2950 TL
Duyuru #37 • Mobilya Temizliği Nasıl Yapılır

 

Mobilyalarınızın ömrünü uzatın

Çok çeşitli şekillerde oluşabilen lekelerin özellikleri de çok değişik olabilir. Bu sebeple, hangi lekeye nasıl bir işlem uygulanması gerektiği bilinmeli ve doğru metod uygulanmalı.  Ayfa Mobilya, lekelerin çıkması için mobilya temizliğinin püf noktalarını paylaştı. İşte hayatınızı kolaylaştıracak mobilya temizlik önerileri…

- Ürününüzü kesinlikle lekeli bir şekilde bırakmayın. En zor lekelerin bile taze iken çıkarılması kolaydır. Hemen hemen bütün lekeler, yeni oluştuklarında, kurumalarına fırsat bırakılmadan silinirse çıkarılır. Isı, ışık ve hava ile temas, lekeyi sabitleştirir ve çıkarılması zorlaşır.

- Mobilyanızın üzerine leke yapabilecek herhangi bir madde (su, çay, yiyecek maddeleri vs) dökülmesi durumunda hemen müdahale edin. Sıvı maddeleri, emici bir bez veya kağıt havlu ile emdirerek temizleyin, katı maddeleri ise kumaşa zarar vermeden alın.

- Temizleme işlemi için kullanacağınız bütün karışımları, kumaşın görünmeyen bir yerinde test edin. Karışımı kumaş üzerine uygulayın ve beyaz bir havluyu üzerine bastırın. 20 saniye kadar bekledikten sonra kumaşın rengi havluya geçmemişse ve kumaşta tüylenme, renk akması gibi problem olmamışsa o karışımı kullanabilirsiniz, aksi takdirde kullanmayın.

- Bazı kumaşlar özel tasarımları sebebiyle hassastır. Bu tip kumaşların temizlikleri de çok hassas yapılmalıdır. Kumaşın görünmeyen bölgesinde yapacağınız deneme size bu konuda bir fikir verecektir.

- Mobilyanın üzerinde oluşabilecek tozları, leke oluşmasına fırsat bırakmadan temizleyin.

- Temizlik için sert cisimler, kimyasal maddeler, çamaşır suyu gibi ağartıcılar kullanmayın.

- Kumaşı ıslatarak, bastırarak, fırçalayarak temizlemeyin. Halı yıkama makinesi kullanmayın.

- Kurutma işlemi için ütü kullanmayın ve ürünü güneş ışığında bırakmayın.

- Kuru temizleme yapılabilir etiketi veya işareti yoksa kesinlikle kuru temizleme yaptırmayın. Kuru temizleme yapılabilen kumaşlarda işlemin doğru uygulandığından emin olun. Yanlış uygulanan kuru temizleme işlemi kumaşınıza zarar verebilir.

- Yıkanabilir etiketi veya işareti yoksa kesinlikle yıkamayın. Yıkanabilir kumaşlarda mutlaka talimatlara uygun hareket edin.

 

Çay Lekes

 

Bir bardak ılık suya, bir çay kaşığı renksiz bulaşık deterjanı karıştırın ve uygulayın veya yarım bardak suya, bir çorba kaşığı kadar amonyak ilave edin ve uygulayın veya iki ölçü suyun içerisine bir ölçü sirkeyi karıştırın ve uygulayın.

 Kahve Lekesi

 

Bir bardak ılık suya, bir çay kaşığı renksiz bulaşık deterjanı karıştırın ve uygulayın veya yarım bardak suya, bir çorba kaşığı kadar amonyak ilave edin ve uygulayın veya iki ölçü suyun içerisine bir ölçü sirkeyi karıştırın ve uygulayın.

 Ketçap Lekesi

 

Bir bardak ılık suya, bir çay kaşığı renksiz bulaşık deterjanını karıştırın ve uygulayın veya iki ölçü suyun içerisine bir ölçü sirkeyi karıştırın ve uygulayın lekenin üzerine ıslak deterjanı sürdükten beş dakika sonra bol suyla durulayın, silerek kurulayın.

 Mürekkep Lekesi

 

Mürekkep lekesinin üzerine az miktarda alkol döküp silin. Leke çıkana kadar bu işleme devam edin.

 Süt Lekesi

 

Bir bardak ılık suya, bir çay kaşığı renksiz bulaşık deterjanı karıştırın ve uygulayın veya yarım bardak suya, bir çorba kaşığı kadar amonyak ilave edin ve uygulayın veya İki ölçü suyun içerisine bir ölçü sirkeyi karıştırın ve uygulayın.

 Çamur Lekesi

 

Lekenin üzerine ıslak deterjanı sürdükten beş dakika sonra bol suyla durulayın, silerek kurulayın veya bir bardak ılık suya, bir çay kaşığı renksiz bulaşık deterjanı karıştırın ve uygulayın.

 Dondurma Lekesi

 

Bir bardak ılık suya, bir çay kaşığı renksiz bulaşık deterjanı karıştırın ve uygulayın veya Yarım bardak suya, bir çorba kaşığı kadar amonyak ilave edin ve uygulayın veya iki ölçü suyun içerisine bir ölçü sirkeyi karıştırın ve uygulayın.

 Sakız Lekesi

 

Bölgeyi içinde buz olan naylonla soğutun, sakızı ve mumu bir alet yardımıyla kazıyın veya Kuru temizlemeciniz tavsiyesine baş vurunuz, benzol maddesi ve türlerini kullanınız, bu işlem yapılırken yeterli havalandırmayı sağlayın sigara ve ateşten uzak tutun. Bir bardak ılık suya, bir çay kaşığı renksiz bulaşık deterjanı karıştırın ve uygulayın.

 Yumurta Lekesi

 

Kuru temizlemeciniz tavsiyesine baş vurunuz, benzol maddesi ve türlerini kullanınız, bu işlem yapılırken yeterli havalandırmayı sağlayın sigara ve ateşten uzak tutun. Lekenin üzerine ağartıcı etkisi olmayan leke sökücüyü 1:1 oranında suyla karıştırarak uygulayın, bol suyla durulayın.

 Çikolata Lekesi

 

Lekenin üzerine ıslak deterjanı sürdükten beş dakika sonra bol suyla durulayın, silerek kurulayın veya kuru temizlemecinizin tavsiyesine baş vurunuz, benzol maddesi ve türlerini kullanınız, bu işlem yapılırken yeterli havalandırmayı sağlayın sigara ve ateşten uzak tutun.

 Kan Lekesi

 

Bir bardak ılık suya, bir çay kaşığı renksiz bulaşık deterjanı karıştırın ve uygulayın veya Yarım bardak suya, bir çorba kaşığı kadar amonyak ilave edin ve uygulayın veya iki ölçü suyun içerisine bir ölçü sirkeyi karıştırın ve uygulayın.

 

 

 

 

 

     

 

 

ye Paneli
E-Posta :
ifre :
[ Yeni yelik ] - [ ifremi unuttum ]
Alveri Sepetiniz

Alveri sepetinize ulamak iin ltfen ye girii yapn.

Hala kaytl yemiz deilseniz hemen ye olabilirsiniz.

© Ayfa Aksesuar - Tm haklar sakldr.
Anasayfa - Hakkmzda - Gizlilik Politikas - Kullanm Anlamas
Sayfa oluturma: 0.0260 sn.